Atlétika

1 ezüst, 4 bronz! – Atlétika!

Felnőtt Országos Atlétikai Bajnokságot rendeztek Budapesten, az MTK pályáján, ahol több TSC Geoteches atléta is képviselte városunkat. Ez volt a szabadtéri idény fő versenye.

Áts Viktória ezüstérmet szerzett hármasugrásban, a tavalyi győztes Hoffer Krisztina pedig a harmadik helyezést tudta megszerezni. Lesti Dia elmaradt a korábbi formájától, de ez is elegendő volt a bronzérem bezsebeléséhez.

Schmölcz Xavér és Bagdány Tomasz is bronzérmes lett a versenyen. Előbbi a gerelyhajítók, utóbbi a gyaloglók között.

A következő hétvégén a juniorok és az utánpótláskorúak döntenek a bajnoki címek sorsáról.

Eredmények:
Férfi gerelyhajítás: …3. Schmölcz Xavér 69,64 méter.
Férfi 5000 méter gyaloglás: …3. Bagdány Tomasz 21:14,22 perc, …7. Burger Donát 22:55,10.
Női távolugrás: …3. Lesti Diana 6,23 méter
Női hármasugrás: …2. Áts Viktória 12,82 méter, 3. Hoffer Krisztina 12,79.

Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő edzőiknek !