Atlétika

Senior atlétáink kiváló teljesítménye!

A hétvégén, 2019. április 27-én a Tatabányai Sport Club Atlétikai Szakosztálya 15. alkalommal rendezte meg a “Jó szerencsét” Országos Dobó LSW-WTC Bajnokságot.

Három versenyszámban – súly magasba dobás, egykezes láncos kalapácsvetés igmándi kalapácsvetés – avattak országos bajnokot.

AZ Országos Dobó LSW-WTC Bajnoksággal párhuzamosan zajlott az I. Turul Kupa is, mely az ó-görög diszkoszvetéssel és speerorama-val (golyóhajító 3 próba) egészítették ki a versenyszámokat. Mindkét torna megmérettetésein kiválóan szerepeltek atlétáink.

Triff-Árkosi Anikó, 4 aranyérmet szerzett az 50 évesek között antik diszkoszvetésben 19,83, egykezes nyeles súlyvetésben 23,1, igmándi merevnyelű kalapácsvetésben pedig 20,3 méteres dobásokkal, valamint a magasba dobás versenyében 510-es eredménnyel bizonyult a legjobbnak a TSC versenyzője.

Babainé Sipos Erzsébet: 3 aranyérmet szerzett a 65 éves korosztályban. Antik diszkoszvetésben 11,7 méterrel, egykezes nyeles súlyvetésben 13,82 méteres, igmándi merevnyelű kalapácsvetésben pedig 12,19 méteres dobással lett 1. helyezett. A második helyen végzett speerorama versenyszámban 32,8-es összesített eredménnyel.

Gengeliczky László a 70-esek korcsoportjában egy bronzérmet és két 4. helyezést ért a hétvégén. A dobogóról éppen lecsúszott egykezes nyeles súlyvetés versenyszámban 16,15 méteres, igmándi merevnyelű kalapácsvetésben pedig 15,2, méteres dobással. A dobogónak legalsó fokára is felállhatott 12,96 méteres teljesítményével antik diszkoszvetésben.

Hoffer József kiváló dobóedzőnk a 60 évesek között 5 külön versenyszámban szerzett 3 különböző színű érmet. Két aranyérem speerorama versenyszámban 64,34-es összesítéssel, magasba dobásban 540-es produktummal. Két ezüstérem egykezes nyeles súlyvetésben 25,25 méteres,  antik diszkoszvetésben 19,78 méteres teljesítménnyel, valamint egy harmadik helyezés igmándi merevnyelű kalapácsvetésben 16,61 méterrel.

Végezetül de nem utolsó sorban Szalai László 4 számban is első lett az 55 évesek korosztályában. Egykezes nyeles súlyvetésben 18,34 méterrel, igmándi merevnyelű kalapácsvetésben 17,2 méterrel, magasba dobásban 400-as eredménnyel, antik diszkoszvetésben pedig 17,05 méteres dobással szerezte meg a legfényesebb érmet.

Rendkívül büszkék vagyunk rájuk és gratulálunk nekik!