Atlétika

3. Atlétikai Ifjúsági Magyar Liga Döntő eredmények!

Több érem és szép eredmények születtek a hétvégi 3. Atlétikai Ifjúsági Magyar Liga Döntőjéről Budapesten. A tatabányai atléták kiválóan szerepeltek.

A lányoknál hármasugrásban verhetetlen volt Radócz Viktória, aki 11,48 méteres ugrásával elhódította az aranyérmet. Tartott a megbízható teljesítményét.

Leány 1500 méteren Schmölcz Sára bronzérmes lett 6:03.59-cel, 3 kilométeren pedig a 7. helyen zárt.

Második lett és ezzel ezüstérmet akaszthattak nyakába Misák Dominikának, aki gerelyhajításban 44,79 méterre hajította a sportszert. Ugyanebben a számban a fiúknál Juhász Bence 4. lett, 51,90 méteres teljesítménnyel.

Férfi hármasugrásban Gerics Roland tudott még 1. helyezést szállítani, ugyanis 14,52 méteres teljesítményével a legjobbnak bizonyult. Egyéni csúcs ez az eredmény részéről. Roland még egy ezüstérmet is szállított távolugrásban 7 méter 15 centis produktummal.

Salamon András 6,94 méteres ugrása ezúttal egy harmadik helyezésre volt elegendő. 1500 méteren Háder Olivér lábtöréséből feljavulva egyre jobb eredményeket ér el, ezúttal a 6. helyen zárt. Időeredménye: 4:14.61! Olivér 5000 méteren is elindult, ahol 5. lett.

Galántai Bence 52,09 másodperces idejével 6. lett férfi 400 méteres síkfutásban, azonban ugyanezen a távolságon gátfutásban 57,07-tel a 3. helyet tudta megkaparintani.

Áts Viktória sajnos a felkészülés során megsérült, így az egész évet kihagyni kényszerül, készül a következő esztendőre.

Hivatalos eredmények:

Gratulálunk a versenyzőknek és edzőiknek, Henyecz László, Reichnach Ferenc, Salamon Zoltán és Schaffer Tamás!