Atlétika

Egy ezüst és egy bronz Győrből az atlétáktól – Radócz és Galántai szereplése a válogatottal!

A hétvégén Győrben rendeztek országos bajnokságot 3 napon keresztül a 13 és 14-15 esztendős atléták számára.

A rendkívül népes mezőnyben a TSC Geotech atlétái is képviseltették magukat és megmutatták tehetségüket. Ezüstérmet szerzett 1500 méteren 4:33,46 perces időeredményével Árvai Róbert. Kiválóan versenyzett a serdülőkorú sportoló. Kiemelten büszkék lehetünk még Valkó Júliára, aki a 3 kilométeres távon a 3. helyezést tudta begyűjteni, 10:43,83 perc alatt teljesítette a távot.

A versenynek otthont adó Olimpiai Sportparkban atlétáink további egyéni csúcsokat és szép eredményeket értek el, kiváló tapasztalat volt ez a jövő generációjának.

Akik az első nyolcban végeztek:

Fiú serdülő 1500 méter: …2. Árvai Róbert 4:33,46 perc.

Fiú serdülő 3000 méter: …5. Árvai Róbert 10:00,32 perc.

Fiú serdülő ötösugrás: …5. Pallos Csaba 18,02 méter.

Lány serdülő 100 méter: …8. May Alexandra 12,88 mp.

Lány serdülő 1500 méter: …6. Valkó Júlia 5:06,50 perc.

Lány serdülő 3000 méter: …3. Valkó Júlia 10:43,83 perc.

Lány serdülő magasugrás: …5. Luterán Fanni 1,45 méter.

Fiú újonc 600 méter: …6. Csik András 1:44,64 perc.

Fiú újonc 1000 akadály: …4. Szabó Benjamin 3:11,03 perc.

Fiú újonc ötösugrás: …8. Faludi Attila 12,10 méter.

Fiú újonc gerelyhajítás: …7. Kész Máté 31,90 méter.

Lány újonc 300 méter: …6. Székely Anna 44,35 méter.

A hétvégén azonban nem csak Győrre volt érdemes figyelnünk, ugyanis két kiváló válogatott atlétánk Nagyszombaton a szlovák,magyar, szlovén és cseh U18-as válogatott viadalon szerepeltek. A tatabányai sportolók, Radócz Viktória és Galántai Bence bár elmaradtak számaikban az egyéni legjobbjaiktól (hármasugrás, 400 m gátfutás) de ezzel együtt is a második helyen végeztek, csak Csehország tudta a mieinket megelőzni a zord időjárási körülmények között.