Honlap Szakosztályi hírek
Szakosztályi hírek
Tar Sándor VB-re készül PDF Nyomtat Email
2014 április 07. (hétfő) 17:58

Tar Sándor a litvániai „A” kategóriás nemzetközi tornán való sikeres szereplésének köszönhetően bekerült az ifjúsági válogatott keretbe, akik a Szófiában megrendezésre kerülő világbajnokságra készülnek. A felkészülés egyik állomása volt, a Horvátországban megrendezésre kerülő csapatbajnoki találkozó, ahol a két ország bajnokai küzdöttek meg egymással. Sándor mindkét mérkőzését meggyőző fölénnyel nyerte, ezzel gyarapította nemzetközi szorítóban a tapasztalatait. A válogatottal közösen jelenleg is gőzerővel készül a közelgő világbajnokságra. Rózsa András versenyzőjéről elégedetten beszélt, mivel ebben az évben korcsoportot és súlycsoportot váltva sikeresen tud szerepelni nemzetközi porondon is. Eddigi teljesítményének köszönhetően bekerült a VB-re utazó csapatba, így az elmúlt egy évben ez a 3. kontinensviadal, amin Sándor részt vesz.

Veterán szabad- és kötöttfogású országos egyéni bajnokság PDF Nyomtat Email
2014 április 03. (csütörtök) 19:37

Miskolc - 2014. 03. 29.

Nagyszerű tatabányai sikerek voltak a 2014. évi veterán országos bajnokságon. Örökifjú fiataljaink egymást múlták felül és nagy akarással egymást buzdítva vetették magukat a küzdelembe.
A hangulat is kitűnő volt, hisz sokszor évtizedek óta nem látott valamikori sporttársakkal találkozhattak és a sportértéken kívül az ember-baráti kapcsolatok is teret nyertek ezen a délutánon.

Bővebben...

Tatabányai sikerek a súlyemelő Iskolás Országos Bajnokságon PDF Nyomtat Email
2014 április 03. (csütörtök) 18:24
A TSC súlyemelői remekül szerepeltek a 2014. évi Iskolás Országos Bajnokságon. Népes versenyzői gárdával – 16 fő – vettünk részt a versenysorozaton. A fiúk és a lányok remekül helyt álltak, kiemelkedő teljesítményt nyújtott Fekete Ádám, Irmai Vivien, Mohos Róbert, Barna Zsófia és Pákozdi Éva. Ez a verseny válogató volt a kvalifikációs ifjúsági Európa Bajnokságra. Szakosztályunkból 3 versenyző vívta ki a jogot az indulásra: Barna Zsófia (53 kg), Pákozdi Éva (+69 kg) és Mohos Róbert (62 kg). Reményeink szerint a világversenyen is helyt állnak fiataljaink!   Eredmények Serdülő fiúk 50 kg Farkas Gergő  29-40/69 kg    5. hely 69 kg Göncz Levente  50-65/115 kg  5. hely 69 kg Kovács Ádám  50-60/110 kg   6. hely 77 kg  Nagy János 73-90/163 kg   3. hely Ifjúsági fiú 56 kg Nyári Gábor  68-80/148 kg  1. hely 56 kg Reider Martin  57-80/137 kg 3. hely 62 kg Mohos Róbert 70-99/169 kg  2. hely 85 kg Rigán Richárd 75-95/170 kg  2. hely Junior férfi 56 kg Biró Krisztián  52-72/124 kg    2. hely 69 kg Fekete Ádám  115-135/ 250 kg  1. hely Női serdülő 53 kg Bihari Bianka  34-40/74 kg   1. hely +63 kg Pákozdi Éva  65-78/143 kg  1. hely Női Ifjúsági 53 kg Barna Zsófia  44-57/101 kg  1. hely 58 kg Horváth Viktória 40-46/86 kg  2. hely Női Junior 63 kg Irmai Vivien 57-73/130 kg  2. hely   Felkészítők: Pócza Károly vezetőedző, Nagy Szilvia edző

II. Richter Tibor emlékverseny PDF Nyomtat Email
2014 április 03. (csütörtök) 07:11

A TSC egykori kiváló öklözője, majd edzője, bírója és vezetője volt Richter Tibor, aki a sport iránti elkötelezettségével és odaadásával a mai fiataloknak is például szolgálhat.  Az emlékére rendezett II. ökölvívó tornán, ezt a szellemiséget is szerették volna a rendezők átadni a megjelentek számára. 2014. március 29-én Tatabányán az ökölvívó edzőteremben szép számú közönség előtt 20 pár küzdött meg az aranyéremért. A mérkőző párok Siska Finuccsi által szerzett hivatalos szakosztályi indulójára (címe: Adj bele mindent!) vonultak be a kötelek közé. A bevonulást követően Sámuel Botond a TSC elnöke üdvözölte a jelenlévőket és elismerő szavai után megnyitotta a versenyt.

Bővebben...

Felnőtt és serdülő kötöttfogású rangsorverseny PDF Nyomtat Email
2014 március 20. (csütörtök) 16:45

Szigetszentmiklós - 2014. 03. 15.

A szigetszentmiklósi vadonatúj sportcsarnokban került sor a felnőtt második és serdülő első rangsor-versenyre.
A felnőtt versenynek nagy tétje volt,hisz néhány vitás súlycsoportban itt dőlt el az Európa-bajnoki indulás joga. Felnőtt korosztályban Ungi Lajos és Kósa Dániel vett részt a viadalon és szerencsétlen sorsolásnak köszönhetően már az első fordulóban egymás ellen birkóztak. Ungi Lajos nyert és az elődöntőbe való jutásért a zalaegerszegi Tomától (junior válogatott) szenvedett vereséget. Mivel Tompa nem jutott a döntőbe, így Lali számára is véget ért a verseny.

Bővebben...

Kadet szabadfogású és női válogató, Felnőtt szabadfogású válogató PDF Nyomtat Email
2014 március 20. (csütörtök) 16:43

Vasas - 2014. 03. 08.

Budapesten a Vasas Birkózó-csarnokában rendezték meg a kadett korosztály szabadfogású birkózóinak illetve a leány kadett birkózóknak a második válogató-versenyét.
A Tatabányai SC. versenyzői közül nagy örömünkre Réczi Bianka megnyerte ezt a válogató-versenyt és nagy lépést tett a kadett európa-bajnoki indulás felé.
Wendler Mónika nehéz sorsolást kapott és így csak az ötödik helyen tudott végezni, csakúgy mint testvére Wendler Zsuzsanna, aki szintén ötödik lett.
A fiúk között induló Sztancs Csaba betegen illetve sérülten vett részt a küzdelmekben, egy győzelem után a döntőbejutásért nagy küzdelemben kapott ki Vasasos riválisától. A visszamérkőzésen a bronzéremért meggyőző fölénnyel diadalmaskodott és így végül a 3. helyen végzett.

Eredmények:

Bővebben...

Diák I. kötöttfogású rangsorverseny PDF Nyomtat Email
2014 március 20. (csütörtök) 16:42

ESMTK - 2014. 03 .08.

Az ESMTK impozáns csarnokában zajlott a diák I. korcsoport ez évi első rangsorversenye, amelynek a tétje a helyezések eldöntésén kívül a magyar bajnokságra  való bejutás is volt.
A Tatabányai Sport Club fiataljai az elvárásoknak megfelelően szerepeltek és 4 éremmel térhettek haza.
35 kg-ban a korengedménnyel induló Balázs Bálint a nagyszámú mezőnyben az előkelő 3.helyet szerezte meg jó birkózással, 76 kg-ban mindkét Kiss-testvérpár pontot érő helyezést ért el egy harmadik és egy ötödik helyezéssel.

Bővebben...

Tar Sándor ezüstérmes Litvániában PDF Nyomtat Email
2014 március 20. (csütörtök) 16:37

Tar Sándor 2014. 03. 12-15-ig a Magyar Ökölvívó válogatottal Litvániában „A” kategóriás versenyen vett részt, ahol 18 ország 105 versenyzője indult. Ebben az évben először lépett szorítóba új korosztályban és új súlycsoportban. Az elődöntőbe jutásnál egy észt nemzetiségű  bajnokkal került szembe, akit az első menetben kétszer küldött padlóra, majd a bíró TKO-t hirdetett. Ezzel elődöntőbe jutott, ahol egy nagyon jó képességű török ellenféllel találkozott és virtuóz boxxal leiskolázta, majd a harmadik menetben számolt is a bíró az ellenfelére, így döntőbe jutott. Az arany érem megszerzéséért egy fehér orosz ellenfél várta a szorítóban, ahol nagy csatában végül Sándor pontozással maradt alul. A csapatból összesen két fő képviselte a magyar színeket a döntőben így büszkék lehetünk rájuk, hogy méltón képviselték hazánkat. Ezzel a teljesítménnyel a TSC versenyzője jó eséllyel pályázik arra, hogy indulhasson a közelgő világbajnokságon.

Súlyemelő nagyüzem a TSC-nél PDF Nyomtat Email
2014 március 18. (kedd) 18:56

Beindult a versenyszezon a TSC súlyemelő szakosztályánál, fiatalok és „Mastersek” egyaránt elkezdték a verseny szezont.
A Mastersek Budapesten, az Országos bajnokságon remekeltek, míg a fiataljaink Szombathelyen a Tóth Géza emlékverseny Savária Kupa viadalon tettek ki magukért.
Nagyon fontos volt a Savária kupa verseny, mert ez egyben válogató is volt az ifjúsági Európa Bajnokság indulási jogáért.
A Mastersek nagy viadal előtt állnak Májusban hazánk rendezi az Európa Bajnokságot, Kazincbarcikán, ennek megfelelően magas volt az indulok száma több mint 100 versenyző küzdőt a súlyokkal és ellenfeleikkel, hangulatos és küzdelmes versenyeket folyattak egymással a Mesterek! Itt lehetett teljesíteni a nevezési szinteket.