• Tatabányai Sport Club
Honlap Szakosztályi hírek
Szakosztályi hírek
Tatabányai sikerek a Budapest kupa kiemelt súlyemelő versenyen PDF Nyomtat Email
2014 november 11. (kedd) 12:22

A TSC súlyemelő szakosztálya 2014.11.08.-án a Budapesti Elem utcai sportcsarnokban megrendezett Budapest Kupa kiemelt súlyemelő versenyen vett részt! Kilenc versenyzővel vettünk részt, és nagyon sikeresen zártuk a versenyeket!
Fiataljaink 7arany 2 ezüstérmet szereztek. Kiválóan volt motivált minden versenyzőnk.

Bővebben...

Tar Sándor Európa-bajnoki bronzérmes lett PDF Nyomtat Email
2014 október 30. (csütörtök) 08:52

2014. október 18-25 között Zágrábban rendezték meg az Ifjúsági Ökölvívó Európa-bajnokságot, ahol 41 ország 233 ökölvívója vett részt. A versenyen a Földi Imre sportösztöndíjas Tar Sándor is indult, aki ebben az évben már több nemzetközi versenyen eredményesen szerepelt, köztük az Ifjúsági világbajnokságon is, ahol két mérkőzést tudott nyerni. A hazai és a külföldön elért eredményeinek köszönhetően kivívta a jogot az EB-n való indulásra. Sándor idáig 4 kontinens viadalon vett részt, melyeken mérkőzéseket ugyan nyert, de az érem szerzésig eddig nem sikerült eljutnia. A Zágráb-i EB-n egyenletes, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva küzdötte fel magát az elődöntőig. Az éremszerzésnél román ellenfelét parádés ökölvívással múlta felül. A szakmai vezetés bízott benne, hogy ezt a teljesítményét sikerül átvinnie a következő mérkőzésére is. Majd a döntőbe jutásért, a májusban világbajnokságot nyert angol Muhammad Alival kellett megküzdenie, ahol az első menetet megnyerte, de a későbbiekben az ellenfél fizikai fölénye dominált, így Sándor a dobogó 3. fokára állhatott.

Bővebben...

Tatabányai sikerek a 2014 évi felnőtt országos bajnokságon PDF Nyomtat Email
2014 október 21. (kedd) 13:05

Budapesten rendezték a 2014 évi felnőtt Női - Férfi súlyemelő magyar bajnokságot.
Helyszíne a BKV ELőRE sportcsarnoka,10.7. szombat délelőtt kezdődtek a küzdelmek a férfi 56-62-69kg-os súlycsoportokba. Itt két versenyzőnkkel voltunk érdekeltek. majd kora délután a női 48-53-58-63kg-os súlycsoportokban szintén két versenyzőnk szerepelt. Délután 15órakor került sor a férfi 77kg-os súlycsoport versenyzőire, majd este 17,30korn a női 68-75-+75kg súlycsoport versenyzői küzdöttek a jó helyezésért.

Bővebben...

Prague Wrestlig Open PDF Nyomtat Email
2014 október 17. (péntek) 19:59

Nemzetközi verseny, Csehország - Prága, 2014. 10. 11.

A Budapesti Csanádi Sportgimnázium birkózói Prágában vettek részt egy nemzetközi versenyen, ahol 6 ország birkózói jelentek meg a rajtnál.
A résztvevők egyike volt a Tatabányai Sport Club birkózója Árvai Márk is, aki a szokott súlycsoportjánál egy súlycsoporttal feljebb versenyezve nagyszerű teljesítmény nyújtott és a 12 induló közül 5 győzelemmel és 1 vereséggel a második helyen végzett.
Márknak jó felkészülési lehetőséget jelentett ez a verseny a közelgő magyar bajnokság előtt.

UTE - 2014.10.11.

A Tatabányai Sport Club diákkorú birkózói meghívást kaptak Budapestre az UTE szervezésében megrendezésre kerülő versenyre.
A tatabányai szereplés kiválónak volt mondható, hisz Balázs Bálint nagyszerű első helye mellett még három fiatal Tebele Marcell, Marton Márk és Deák Zoltán is csak a döntőben szenvedett vereséget és így mindannyian a második helyen végeztek.

Bővebben...

Junior kötöttfogású OB PDF Nyomtat Email
2014 október 17. (péntek) 19:56

ESMTK - 2014. 10. 05.

Az ESMTK rendezésében kiváló feltételek mellett bonyolították le a 2014. évi kötöttfogású junior országos bajnokságot. A Tatabányai Sport Club képviseletében ÁRVAI Márk lépett szőnyegre ezen a napon. A még kadet korú és korengedménnyel induló Márk jó teljesítményt nyújtva, szép győzelmekkel léphetett fel a dobogó 3. fokára. Egyetlen vereségét a korábbi kadet EB és VB bronzérmes Torba ellen szenvedte el.

Eredmények:
60 kg Árvai Márk III. hely

Klauz László Emlékverseny PDF Nyomtat Email
2014 október 17. (péntek) 19:55

Győr, 2014. szeptember 27.

A tragikus körülmények között elhunyt győri olimpikon birkózóra emlékeztek a győrszentiváni impozáns sportcsarnokban a hétvégén megrendezett Klauz László Emlékversenyen, melyen 3 ország közel 200 birkózója vett részt. A Tatabányai Sport Club fiataljai is ott voltak a rajtnál népes létszámmal és szép eredményeket értek el.

Eredmények:

Bővebben...

Meghívásos gyermekverseny PDF Nyomtat Email
2014 október 17. (péntek) 19:54

Veszprém - 2014. 09. 20.
Kezdő birkózók részére szerveztek versenyt Veszprémben, ahol a Tatabányai Sport Club Birkózó szakosztályának versenyző szép számmal megjelentek.
Az eredmények sem maradtak el és a tatabányai kis birkózók mellett a kihelyezett tagozat fiataljai Tatáról, Szárligetről és Dadról is ott voltak a versenyen és szép eredményeket értek el.
Eredmények:

Bővebben...

Érmek az ökölvívó serdülő országos bajnokságról PDF Nyomtat Email
2014 október 01. (szerda) 08:16

2014. szeptember 25-28. között Egerben került megrendezésre a 2014. évi serdülő országos bajnokság, ahol 142 versenyző küzdött meg a kötelek között.
A nagy számú mezőnyben a Tatabányai Sport Club színeit 4 fő versenyző képviselte. A TSC versenyzői: Czunf Zsolt, Dér József, Horváth Krisztián, Mága Richárd. A felkészítő edzők: Rózsa András vezetőedző, Kardos József, Berki Károly és Csokor Zoltán.