Szakosztályi hírek
Meghívásos verseny PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:53

Mezőfalva - 2014. 12. 13

Az év utolsó versenyén, ahol a Tatabányai Sport Club birkózói indultak Mezőfalván rendezték meg. A tatabányai fiatalok mellett szárligeti sportolók illetve kettős igazolású TSC-Szárligeti SE. kisbirkózói vettek részét és eredményesen szerepeltek.

Bővebben...

Diák I. szabadfogású OB PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:51

Esztergom - 2014. 12. 06.

2014.utolsó fontos versenyét a diák I. szabadfogású országos bajnokságot az Esztergomi Sportcsarnokban bonyolították le ahol több, mint 160 induló lépett szőnyegre, közöttük a Tatabányai SC. fiataljai, akik kimondottan jó szerepléssel zárták az évet, hisz az induló 7 főből hatan a dobogón végeztek.
Deák Zoltán és Kiss Norbert döntőbe jutása komoly fegyverténynek számított, de végül is mindketten a nagyon előkelő második helyen végeztek.
A bronzérmesek közül a korengedménnyel induló  Balázs Bálint teljesítményét lehet kiemelni, hisz ő a verseny későbbi győztesétől 4:4 arányban (nagyobb akció) szenvedett csak vereséget és már minden ellenfelét legyőzte.

Bővebben...

Diák II. szabadfogású OB PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:50

2014. 11. 30. – Tatabánya

Tatabánya adott otthont a 2014.évi Diák II. szabadfogású országos bajnokság döntőjének, ahol 58 !! egyesület több, mint 200 birkózója lépett szőnyegre.
A házigazdák –akik ez idáig is kiváló versenyeket rendeztek- ezúttal is kitettek magukért és mindenki megelégedésére bonyolították le a rendezvényt.
A megnyitó ünnepségen jelen volt Bereznai Csaba, Tatabánya Megyei Jogú Város alpolgármestere, Sámuel Botond a Tatabányai Sport Club ügyvezető-elnöke, Gíber Mihály az AGC Hungary Kft. HR igazgatója, a szakosztály főszponzora képviseletében.

Bővebben...

Serdülő szabadfogású OB PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:48

2014. 11 .29. – ESMTK

Budapesten az ESMTK birkózó-termében rendezték a 2014.évi serdülő szabadfogású országos bajnokságát.
Nem a legjobb előjelekkel utazott a tatabányai gárda Budapestre, hisz a kadet magyar bajnoki bronzérmes Járinka Dániel betegség, míg a diák magyar bajnok Gyüky Tibor újj-törés miatt nem indulhatott.

Bővebben...

Diák és utánpótlás leány csapatbajnokság PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:44

Nagysáp - 2014.11.23

Nagysápon rendezték meg a 2014. diák és utánpótlás leány csapatbajnokságokat. A megmérettetésen a tatabányai lányok is részt vettek. Diák csapatunk a 12 csapatból 10. lett, míg utánpótlás csapatunknak 7 induló közül sikerült a dobogóra 3. fokára állnia. Gratulálunk nekik!
Diák csapat tagjai :
Buday Hanga, Prazsák Zsanett, Karácsony Panna, Buday Csenge, Kovács Petra, Karácsony Dorka, Szabó Daniella

Bővebben...

Diák és serdülő női OB PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:43

Orosháza - 2014. 11. 15.

Orosháza adott otthont a diák és a serdülő korosztályos lányok országos bajnokságának is és meglepő módon eddig soha nem látott létszám lépett szőnyegre a lányok között is.
A 156 induló magáért beszél és a korábbi súlycsoportonkénti 4-5 induló helyett duplájára, vagy akár háromszorosára is nőtt a mezőny súlycsoportonként és volt olyan kategória, ahol 18 fő mérlegelt.
A bajnokságon szárligeti és tatai birkózó-lányok mellett egy tatabányai is a szőnyegre lépett.

Bővebben...

Diák II. Diákolimpia PDF Nyomtat Email
2014 december 17. (szerda) 13:40

Orosháza - 2014. 11. 14.

Orosházán a diák - II. korcsoport legjobbjai szálltak harcba a diákolimpiai címekért és nagyon rég tapasztalt létszám nevezetesen több, mint 260-an léptek szőnyegre az ország minden részéről.
Természetesen itt is jelen voltak a tatabányaiak és közülük kiemelkedett Balázs Bálint a 38 kg-os súlycsoportban. Bálint 31 induló közül kisebb sérülése ellenére is fantasztikus birkózással 6 győzelemmel utasította a mezőnyt maga mögé és immár harmad ízben lett diákolimpiai bajnok. Jellemző, hogy Bálint döntőbeli meccse is már az első félidőben befejeződött, ugyanis technikai tus különbségű győzelmet szerzett.

Bővebben...

NŐI KÉZILABDA PDF Nyomtat Email
2014 december 15. (hétfő) 11:28

A hétvégén a VI. Antos Csaba emléktornán szerepelt a Tatabányai Sport Club Varga Petra által vezetett serdülő leány kézilabda csapata.
A torna utánpótláskorú gyerekek számára volt megrendezve Bábolna, Lábatlan, Komárom-Mocsa és Tatabánya csapatainak részvételével.
Szoros mérkőzéseken dőlt el a vándorkupa sorsa.

Bővebben...

Czifrik János döntős volt az ökölvívó elit országos bajnokságon PDF Nyomtat Email
2014 december 10. (szerda) 21:06

Kecskeméten  zajlott le a 2014. évi elit ökölvívó országos bajnokság, ahol 44 egyesület 129 versenyzője lépett a kötelek közé. A Tatabányai SC 2 versenyzője képviselte a szakosztályt. 56 kg-ban Bugyi Roland, aki pályafutása legjobb mérkőzését vívta a tavalyi magyar bajnokkal, a szolnoki Nagy Krisztiánnal. Kemény csatában diadalmaskodott a rutin, így ellenfele kezét emelték a magasba. Végül a 6. helyezést érte el.