Atlétika

Magyarország Atlétikai Csapatbajnoksága Döntő 2019

Ezzel a bejegyzéssel még tartoztunk a hétvégéről:

Hétvégén rendezték Székesfehérváron Magyarország Atlétikai Csapatbajnokságának idei döntőjét. A Tatabányai Sport Club több atlétát is indított a versenyen, akik mind kiválóan szerepeltek. Most már hagyományosnak mondhatóan a Pannon Duo csapatában harcoltak sportolóink a minél jobb eredményekért. A csapat rengeteg sérülttel is a bronzérmet tudta megszerezni.

A tatabányai versenyzők közül Hoffer Krisztina teljesítménye a leginkább kiemelendő, ugyanis atlétánk 12.65 méteres ugrásával magabiztosan nyerte a női hármasugrás versenyszámát. Krisztina tavalyi pályarekordja idén került ki a stadionba, így neve ott virít a rekordok tábláján, olyan csillagok nevei mellett, mint például Veronica Campbell-Brown, Silas Kiplagat vagy Márton Anita. Ugyanebben a számban 8. lett Radócz Viktória és 10. Simon Viktória.

Kószás Kriszta 2 ezüstérmet is szerzett maga és a Pannon Duo csapata számára. Egyiket Női 1500 méteren 4:29.21 másodperces időeredménnyel, a másikat 800 méteren 2:19.54 másodperccel. Kiválóan versenyzett a TSC-Geotech kiválósága.

Férfi távolugrásban Gerics Roland a 4. helyen végzett, ezzel értékes pontokat szerezve. Eredménye: 7 méter 15 centi. Hármasugrásban Roland a 6. helyet tudta megszerezni.

400 méteren Hegedűs Mátyás a 6. helyet tudta megszerezni, 59,16 másodperces időeredményével.

A gyaloglók között 5000 méteren Bagdány Tomasz a 3. helyezést érte el, melyhez 21:10.66 másodperces ideje segítette hozzá. Ugyanitt Burger Donát 5. lett 22:40.19-cel.