Birkózás

Nemzetközi verseny Steinbrunnban – Birkózás!

Az ausztriai Steinbrunn városában egy nemzetközi utánpótlás birkózó verseny volt, ahol tatabányai birkózók is képviselték magukat. Edzőként Turák Pál, versenybíróként pedig Katona Géza is részt vett a megmérettetésen.

A versenyen 7 ország (ukrán, szlovák, cseh, horvát, magyar, német és a házigazda osztrák) sportolói álltak rajthoz. A tatabányai szereplés is jónak volt mondható, mivel Kolecz Máté a diák 54 kg-ban az 1., míg a 32 kilós Fekete Milán a 4. helyen végzett, a serdülőknél az 57 kilogrammos Ábrahám Benjamin a 3. lett.

52 kg-ban Beck István éppen lemaradva dobogóról a 4. helyen zárt.

A diák II. korcsoport ez évi diákolimpiai döntőjét Kiskunfélegyházán rendezték meg. Az Ungi Lajos vezette tatabányai mini küldöttségnek (2 fő) sikerült egy ezüstérmet begyűjtenie a 23 kg-os Joós Antal révén. Az 58 kg-ban Madaras Krisztofer 1 győztes meccs után sajnos a következő meccsén 6 : 0 vezetésről kapott ki és nem került a legjobb 6 közé.