Atlétika

Rodgers, Baji, Jankovics, Kozák -Világsztárok Tatabányán – Hungarian GP Series – Atlétika!

Június 5-én, azaz 4 nap múlva az atlétika sztárjai érkeznek városunkba a Hungarian GP Series atlétika versenyre, hogy megmutassák képességeiket.

100 méteres síkfutásban indul a Dohában a 4x100m váltófutásban világbajnoki címet nyert, amerikai Michael Rodgers (PB 9.85). A Pán-Amerikai Játékok-győztes vágtázó, hazájában öt alkalommal szerzett bajnoki címet, és számos világversenyen volt döntős, érmes. 2018-ban megnyerte az Atlétikai Magyar Nagydíjat Székesfehérváron, ahol idén is indul.

Összecsap vele a panamai Alonso Edward (PB 10.01, 9.97w), akinek van világbajnoki ezüstérme, illetve vb negyedik helye, volt már olimpián hetedik és kétszeres világkupagyőztes (2015,2017). Szintén ebben a számban indul a libéria Emmanuel Matadi (PB 10.01). Remek formában van, hiszen élete legjobbját idén áprilisban futotta, Floridában. Vetélytársuk lehet a brit Richard Kilty (PB 10.01). Richard fedettpályás világ- és kétszeres Európa-bajnok.

Továbbiak a cikkben: https://nagydijsorozat.hu/hirek/kifejezetten-szinvonalas-verseny-lesz-tatabanyan/

Lesti Dia olimpiai kvalifikációhoz szükséges ugrásáról se feledkezzünk meg, óriási szüksége lesz a biztatásunkra.

Teljes rajtlista: https://atletika.hu/sites/default/files/masz/nevezesek/2021/738-magyar-nagydij-sorozat-tatabanya-world-athletics-continental-tour-bronze-nevezesi-lista-0601115928.pdf

Tervezett időrend: Magyar Nagydíj Sorozat Tatabánya

*Grosics Gyula Stadion, 2021. június 5. (*A szervezők a változtatás jogát fenntartják)

12:00 Kalapácsvetés – férfi

13:30 Diszkoszvetés – férfi

15:00 Gerelyhajítás – női

16:15 Megnyitó

16:30 Magasugrás – női

16:30 400 m gát B-futam – női

16:40 400 m gát A-futam – női

16:45 Eredményhirdetések ffi/kalapács., ffi/diszkosz, női/gerely

16:50 400 m gát B-futam – férfi

17:00 400 m gát A-futam – férfi

17:05 Távolugrás – férfi

17:15 100 m 1. előfutam – női (1-2 + 4 idővel)

17:20 100 m 2. előfutam – női (1-2 + 4 idővel)

17:30 100 m 1. előfutam – férfi (1-2 + 4 idővel)

17:35 100 m 2. előfutam – férfi (1-2 + 4 idővel)

17:50 100 m gát B-futam – női

18:00 100 m gát A-futam – női

18:10 110 m gát – férfi

18:15 Eredményhirdetések női/400gát, ffi/400gát, női/magas női/100gát 18:25 Magasugrás – férfi

18:30 100 m Döntő – női

18:40 100 m Döntő – férfi

18:45 Távolugrás – női

18:45 Eredményhirdetések ffi/110gát, ffi/távol, női/100m, ffi/100m

19:00 3000 m akadály – női

19:20 3000 m akadály – férfi

19:35 800 m – női

19:45 800 m – férfi

19:50 Eredményhirdetések női/3000akadály, ffi/3000akadály

20:00 4 x 100 m váltó – női

20:10 4 x 100 m váltó – férfi

20:15 Eredményhirdetések női/800m, ffi/800m, ffi/magas, női/távol

Kép: masz/nagydijsorozat.hu

Hajrá Bányász!