Atlétika

Salamon Zoltán vezetőedző értékelője egy atlétikában dús hétvégéről!

Salamon Zoltán vezetőedző értékelte a hétvégét:

Eredményes hosszú hétvégét zárt a TSC-Geotech Atlétikai Szakosztálya.

Két versenysorozat is egyidőben zajlott, kicsiknek és nagyoknak egyaránt.

Időrendi sorrendben az alábbi versenyek értékelését küldöm.

  1. U14-U16 Régiós Döntő I. forduló

Időpont: 2021.05.14-15.

Helyszín: Győr, Olimpiai Sportpark

Az ország egyik legszebb atlétikai létesítményében megrendezett Régiós Döntőben szép számú atlétikai csapat képviselte a TSC-Geotech színeit.

Az új verseny rendszerben ennek a programnak azért is van nagy jelentősége, mert U16 korosztály országos döntőbe való kvalifikációját kizárólag ezeken a versenyeken lehet csak elérni.

A sportolóink esélyeshez méltóan versenyeztek, és több egyéni csúcsot és az ezzel járó dobogós helyezéseket értek el.

Dobogós és döntőbe jutó versenyzők eredményei:

U16   Beke Dávid          100 m                   12,21          V. hely

                                      300 m                   38,46          II. hely

         Tiebel Dominik     távolugrás             5,48            II. hely

         Mayer Zsombor    800 m                   1:59,04       II. hely

                                      1500 m                 4:10,94       II. hely

         Szabó Benjamin   1500 m                 4:20,71       II. hely

                                      3000 m                 9:15,4         I. hely

         Pőcze Gergő         súlylökés              8,29            VII. hely

                                      diszkoszvetés       22,70          VII. hely

         Máger Botond      súlylökés              10,88          V. hely

                                      diszkoszvetés       23,34          VI. hely     

         Kész Máté            gerelyhajítás         47,95          I. hely

         Boczonádi Bora    100 m                   12,74          I. hely

                                      távolugrás            5,17            I. hely

                                      ötösugrás             16,51          II. hely

         Székely Anna       300 m                   44,22          VI. hely

         Polt Tünde           magasugrás          1,20            V.hely

U14  Pintér Lóránt        gerelyhajítás         30,93          I. hely

         Lengyel Patrik      gerelyhajítás         27,12          III. hely

         Tompos Máté       gerelyhajítás         26,41          IV. hely

         Gödölle Bence      gerelyhajítás         22,96          V. hely

         Tóth Lilien           magasugrás          1,25            III. hely

         Tömöri Hanna      távolugrás            4,52            III. hely

         Rosta Eszter         600 m                   1:56,03       VII. hely

         Karai Kamilla       súlylökés              8,63            II. hely

         Társi Zétény         távolugrás            4,87            III. hely

                                      magasugrás          1,40            II. hely

         Mayer Botond      600 m                   1:46,3         V. hely

         Zámori Soma       1000 m akadály    3:34,79       VIII. hely

         Elek Dániel          magasugrás          1,30            IV. hely

         Kupi Bendegúz     távolugrás            4,84            V. hely

                                      ötösugrás             11,79          V.hely

         Hosszú Márton     ötösugrás             11,60          VII. hely

         Varga Alex           ötösugrás             10,09          VIII. hely

Ennek a korosztálynak a következő régiós fordulója június végén Zalaegerszegen kerül megrendezésre.

Felkészítő edzők: Hoffer József, Reichnach Ferenc, Gál Zoltán, Henyecz László, Kovács Eszter, Pogány Mihály és Salamon Zoltán.

  1. Felnőtt Országos Csapatbajnokság elődöntő

Időpont: 2021.05.15-16.

Helyszín: Győr, Olimpiai Sportpark

Értékelés

A TSC Geotech Atlétikai Szakosztálya hagyományosan a székesfehérvári ARAK Utánpótlás Akadémia Egyesületével közös csapatot indítva szállt harcba a továbbjutást jelentő első 6 helyezésének megszerzésére.

A verseny alatt sajnos az időjárás viszontagságai több versenyszámot is a kiváló eredmények elérésében komolyan befolyásolta.

Hol az eső, hol pedig a viharos, kavargó szél nehezítette meg a sportolók feladatát, de végül a versenyzők elviselték ennek a nehézségét is és színvonalas versenyt produkáltak a hétvégén.

Végül nagy csatában a Pannon Duó csapata megszerezte a csapatverseny II. helyezését.

A versenyt esélyeshez méltóan az MTK-UTE közös csapata nyerte, míg a III. helyen az FTC csapata végzett.

A TSC és ARAK közös csapata az előző évekhez képest jelentősen megfiatalodott, de ennek ellenére is tudta tartani a hosszú évek magas színvonalát.

A verseny szabályzata szerint az első 12 helyezett atléta kap pontot, és számít a végelszámolásnál.

A tatabányai sportolók pontszerző eredményei:

Hoffer Krisztina   hármasugrás         12,60          II. hely

Áts Viktória         hármasugrás         12,73          I. hely

                            távolugrás            5,80            V. hely

Luterán Fanni       magasugrás          1,65            V. hely

Rajna Fanni         400 m gát             1:08,84       IX. hely

Nagy Nóra            5000 m                 18:43,08     V. hely

                            3000 m akadály    11:19,81     III. hely

Valkó Júlia           1500 m                 4:57,51       VIII. hely

                            5000 m                 19:04,02     VIII. hely

Lesti Diána          távolugrás            6,39            I. hely

                            200 m                   21,14          II. hely

Gerics Roland      távolugrás            6,93            IV. hely

                            hármasugrás         14,91          IV. hely

Rókus Gellért       800 m                   1:56,31       VII. hely

                            1500 m                 4:01,82       VIII. hely

Salamon András   200 m                   22:96          XII. hely

                            távolugrás            7,03            III. hely

Női 4×100 m-es váltó II. hely

Férfi 4×100 m-es váltó IV. hely

Férfi 4×400 m-es váltó VI. hely

Felkészítő edzők: Kovács Eszter, Hoffer József, Dömötör Balázs, Reichnach Ferenc és Petrovai József, Luterán László és Salamon Zoltán vezetőedző.

Tatabányai Sport Club

Fotó: Schäffer Tamás

Hajrá Bányász!