U23-as Országos Bajnokság – Atlétika!

Időpont: 2021.06.12-13.

Helyszín: Miskolc

Értékelés:

Ideális időben került megrendezésre a miskolci Atlétikai Centrumban az U23-as korosztály Országos Egyéni Pályabajnoksága.

A TSC-Geotech atlétái kiváló eredményekkel és helyezésekkel zárták ezt a hétvégét. Ki kell emelni Áts Viktória győzelmét, mellyel megerősítette a Felnőtt Európa Kupa csapattagságát is.

Régóta várt helyezéseket ért el Rókus Gellért középtávfutó, aki a klasszikusnak számító 800 m és 1500 m-es távokon színvonalas versenyben tudott ezüst-és bronzérmet szerezni. Színvonalas és izgalmas versenyben Salamon András végül idei egyéni csúccsal ezüst érmet szerzett.

Csapatunk futói közül Rajna Fanni szintén idei egyéni csúccsal kellemes meglepetést szerezve a IV. helyen végzett, míg Háder Olivér 1500 és 5000 m-en szintén pontszerző ( V-VII. hely) lett.

Eredmények:

• Áts Viktória         hármasugrás         12,64          I. hely
  • Rókus Gellért       800 m                   1:57,37       II. hely

1500 m  4:05,94       III. hely

• Salamon András   távolugrás            7,39          II. hely
  • Rajna Fanni         400 m gát             1:06,92       IV. hely
  • Háder Olivér        1500 m                 4:15,29       V. hely                                                                                                                                                                    5000 m                 15:58,59     VII. hely

Felkészítő edzők: Dömötör Balázs, Reichnach Ferenc, Petrovai József és Kovács Eszter.