Atlétika

Utánpótlás-junior Országos Egyéni Pályabajnokság, Ifjúsági Országos Egyéni Pályabajnokság és Gyulai Memorial – Atlétika!

Utánpótlás-junior Országos Egyéni Pályabajnokság

Ideje: 2020.08.15-16.

Helyszín: Budapest

A TSC-Geotech atlétái folytatták a Felnőtt Országos Bajnokság utáni megmérettetéseken való kiváló szereplésüket. Az utánpótlás és junior korcsoportos atléták 3 bajnoki címet, 2 bronzérmet és 7 pontszerző helyezést értek el.

A Felnőtt Országos Bajnokság után két versenyző nőnek is lehetősége nyílott ellenfeleinek a visszavágásra.

Az U23 női távolugrók versenyében 6 m 50 cm-es eredményével Lesti Diána legyőzte állandó riválisát, Farkas Petrát, míg a junior korosztályban Áts Viktória tette ugyanezt hármasugró ellenfelével szemben.

Gerics Roland hosszú sérüléséből felépülve először lépett pályára és egyetlenegy ugrással eldöntötte a bajnoki cím sorsát.

Junior korosztályban Áts Viktória távolugrásban is besöpört 1 bronzérmet, míg Misák Dominika gerelyhajításban szintén bronzérmet szerzett.

Rajna Fanni                 400 m gát       1:09,19           VII. hely

Felkészítő edzők: Henyecz László, Dömötör Balázs, Kovács Eszter, Reichnach Ferenc és Salamon Zoltán

Ifjúsági Országos Egyéni Pályabajnokság

Ideje: 2020.08.22-23.

Helyszín: Debrecen

Az Ifjúságiak Országos Bajnokságán a TSC-Geotech atlétái kicsi, de eredményes csapattal vettek részt a seregszemlén.

A csapat legkiemelkedőbb eredményét Valkó Júlia középtávfutó érte el, aki arany-és ezüstérmével meglepte ellenfeleit, míg a szintén középtávfutó Nagy Nóra az akadályfutásban, nagy versenyben a dobogó 3. fokára állhatott.

Az ugró számokban sem kellett szomorkodni, mert Molnár Jázmin révén értékes V. helyezéssel gazdagodott az ugrók csoportja.

A 2 nap zárásaként Kovács Marianna 800 m-en, szoros versenyben pontszerző helyen ért célba.

Helyszín: Székesfehérvár

A TSC-Geotech atlétái közül Lesti Diána meghívást kapott az év legrangosabbnak számító nemzetközi versenyére.

A Gyulai Emlékversenyen indulni, meghívást kapni a legnagyobb elismerés egy magyar atlétának.  Még annak ellenére is, hogy ebben az évben a vírus helyzet miatt zárt kapuk között került megrendezésre.

A szervezők mindent megtettek, hogy világszínvonalú résztvevőkkel izgalmas versenyt hozzanak a TV nézők elé. Számunkra a legizgalmasabb a női távolugrás  volt, ahol Lesti Diána egy komoly versenyben nagy egyéni csúccsal (6,65 m) az értékesnek számító III. helyen zárta a versenyt.

A tavalyi világbajnokság döntős versenyéből 4 atlétanő is az ellenfelek között volt, ezért is számít kimagasló eredménynek a helyezése.

Dia következő versenyei a Magyar Szuperliga Döntő és a Felnőtt Csapatbajnokság Döntője szerepel, míg a Gyulai Emlékversenyen elért eredménye után több nemzetközi meghívásos versenyek közül válogathat.

Lesti Diána edzője: Dömötör Balázs