Atlétika

HAT BAJNOKI CÍMET HOZTAK FIATALJAINK AZ ORSZÁGOS DIÁKOLIMPIÁRÓL – ATLÈTÁINK MEGINT KIEMELKEDŐEN SZEREPELTEK!

Május utolsó hetében (25-31) Győrben zajlottak az országos diákolimpia küzdelmei, amelyeken a TSC Geotech atlétái is megmétettettek. Versenyzőink hat diákolimpiai bajnoki cím mellett két ezüst- és egy bronzérmet szereztek.

“A diákolimpia országos döntőjében több kimagasló eredmény született, és örömteli, hogy nem csak a helyezéseknek, hanem az eredményeknek is örülhettek a sportolók edzői és testnevelő tanárai egyaránt” – adott ismertetést a sikeres versenyről Salamon Zoltán, atlétáink vezetőedzője, aki kiemelte:

”A sportolók a dobogós helyezések tekintetében hat bajnoki címet, két második és egy harmadik helyezést szereztek, de a döntős helyezésekre is bűszkék lehetünk. Az iskolás atléták több egyéni csúcsot is elértek, amelyek kidejezetten biztatóak az előttük álló nemzetköti és országos megmérettetések előtt.

A TSC Geotech atlétikai szakosztálya külön köszönetet mond az iskolák restnevelőinek, akik az iskolák életében folyamatosan segítik a gyerekek sportmunkáját és tanulmányi munkáját is.”

Gratulálunk Versenyzőinknek, Edzőinknek és a Testnevelőknek egyaránt!

Hajrá, Bányász!

Eredmények:
III. kcs. fiúk:
600 m síkfutás
7. Szvitlik Dusán (Dózsa Gy. Á.I.) 1:37,88
4×100 m síkfutás váltó
3. Balogh Kevin Zsolt, Balogh Márkó Szilvió, Zámori Soma, Szvitlik Dusán 53,31 (Dózsa Gy. Á.I.)
IV. kcs. fiúk
300 m síkfutás
1. Beke Dávid (Kisfaludy Á.I., Környe) 37,30
Súlylökés
2. Máger Botond (TSZC Mikes) 14,95
IV. kcs. lányok
100 m síkfutás
1. Pfiszterer Dorina (Dózsa Gy. Á.I.) 11,98
Távolugrás
1. Rózsahegyi Bori (Kernstok K. Á. I., Nyergesújfalu) 5,86
V. kcs. fiúk:
1500 m síkfutás
4. Árvai Róbert (Árpád gimn.) 4:10.23
3000 m síkfutás
1. Árvai Róbert (Árpád gimn.) 8:34.10
2. Szabó Benjámin (TSZC-Bánki-Péch) 8:53.99
110 m gátfutás
6. Benke Bendegúz (Református gimn.) 17.49
Gerelyhajítás
7. Kész Máté (Bárdos gimn) 52,79
VI. kcs. fiúk:
Magasugrás
4. Luterán Gergő (Árpád gimn) 1.88
V. kcs. lányok:
Magasugrás
1. Luterán Fanni (Árpád gimn) 1,68
1. Pénzes Júlia (Kempelen gimn) 1,68