tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Lezajlott a szabadtéri szezon első para atlétikai nemzetközi versenye

Hoffer József tanítványai remekül szerepeltek Jesolóban

"Sikeresen túl van a magyar para atléta válogatott a 2024. év első szabadtéri versenyén. Március 18. és 24. között Olaszországban, Jesolóban vettünk részt a Grand Prix sorozat európai állomásán" - számolt be a hétvége eseményeiről Oroszi Zsuzsanna, a para atlétikai válogatott szövetségi kapitánya, aki kifejtette a részleteket is.

Az olaszországi versenyen 57 ország 393 para atlétája, s köztük tizenöt magyar versenyző mérte össze tudását. Ez az év a paralimpia jegyében zajlik, ezen a versenyen lehetőségük volt a versenyzőknek a ranglistán előbbre kerülni és a paralimpiai HPS szintet teljesíteni, ami nem azt jelenti, hogy aki megcsinálja biztos paralimpiai résztvevő, de nagy esélye van a meghívásra.

Eddig kvótája van a 2023. évi világbajnokság eredményei alapján Ekler Lucának (TFSE). HPS szintes volt Biacsi Ilona (Szegedi VSE), Luterán Peta (Tatabányai SC Geotech) és Bessenyey Zoltán (BEAC). Jesolóban hozzájuk csatlakozott, szintes eredményt ért el Biacsi Bernadett 1500 méteres síkfutásban és Szőllősi István (MTK) súlylökésben" - közölte Oroszi Zsuzsanna.

A versenyen a Tatabányai Sport Club Geotech Edzője, Hoffer József vezetésével jelen lehetett a TSC Geotech Sportolója, Palotai Balázs, illetve "Hofi" másik tanítványa, a jelenleg már a TFSE színeiben versenyző Noll Szilveszter is. Szilveszter egy ezüst- és egy bronzérem mellett egy hatodik helyezést, Balázs egy negyedik és egy ötödik helyet tudott elérni a rangos nemzetközi versenyen.

"Ez egy nagyon nagy nemzetközi verseny volt sok külföldi résztvevővel. Balázzsal új versenyszámot próbáltunk ki, a 400 méter síkfutást, amit még szokni kell, tapasztalatokat kell gyűjteni. Összességében helyt álltunk" - mondta el Hoffer József.

Palotai Balázs nem volt maradéktalanul elégedett, de komoly terveket fogalmazott meg a versenyt követő értékelésében.

"Jó volt a verseny, nagy csapattal mentünk. A pálya is jó volt, sok résztvevő volt. A verseny jól sikerült, de lehetett volna jobb is. A 400 méteren jól kezdtem, egészen 200 méterig, utána váltottam tempót, kicsit megpróbáltam gyorsabban futni, de nem sikerült úgy, ahogy terveztem.

320-350 méter után lesavasodtam, utána sajnos már csak szenvedés volt a vége. Sajnos ellenfelem nem volt a futamomban akivel tudtam volna úgy versenyezni, ahogy terveztem.

A jövőbeli terveim szerint szeretnék minél több versenyen részt venni, és a nemzetközi versenyeken is megállni a helyemet. A fő célom a Paralimpia. Ha idén nem sikerül kijutni, akkor a 2028-as Játékokon mindenképpen szeretnék részt venni!" - fogalmazott Palotai Balázs, akinek gratulálunk és további sok sikert kívánunk!