tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Balázs Bálint, Mislai Bence és Murad Kuramagomedov is győztesként hagyta el a szőnyeget

Sikeres hétvégén vannak túl a Tatabányai Sport Club birkózói

"Junior korú sportolóink Kiskunfélegyházán indultak az 1. válogató versenyen ahol még szlovák, ukrán és román birkózók is erősítették mezőnyt. Birkózóink az elvártnak megfelelően teljesítettek és két arany illetve két bronzérem valamint egy negyedik helyezéssel lettünk gazdagabbak és külön öröm volt, hogy a szabadfogás férfi kategóriában csapatversenyt illetően a 3. helyen végeztünk" - számolt be a TSC Birkózóinak oldalán Katona Géza, Vezetőedző.

50 kg 3. Lázár Csenge

Bulgária fővárosa, Szófia adott otthont a 2023. évi Dan Kolov-Nikola Petrov felnőtt kötött- és szabadfogású, valamint női nemzetközi versenynek.

Az áprilisi zágrábi Európa-bajnokságra való felkészülés egyik legerősebb nemzetközi viadalán Magyarország öt szabadfogású férfi versenyzővel képviseltette magát.

A magyar csapat összesen tizenkét összecsapáson volt érdekelt, ennek majdnem felét a 74 kilogrammos Kuramagomedov Murad birkózta Szófiában.

A Tatabányai Sport Club Eb-ötödik, U23-as vb-ötödik birkózója a pénteki versenynapon osztrák, japán, honduras-i és amerikai vetélytársakat legyőzve jutott be a szombat esti, svájci elleni döntőbe, ahol aztán szintén nyerni tudott, így megérdemelten állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára.