tsc@tatabanyaisc.hu +36 70 381 6777

Vasárnap is fantasztikus eredményeket értek el Versenyzőink Nyíregyházán!

Atlétáink négy arany- mellett két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a junior OB mai napján

Amilyen fantasztikusan kezdődött a vasárnapi program, olyan fantasztikusan zárult az atléták fedettpályás junior Országos Bajnoksága Nyíregyházán. Sportolóink a tegnapi három érem (1-1 arany, ezüst és bronz) mellé ma újabb hét medált szereztek.

Vasárnap előbb Beke Dávid 800, majd Pfiszterer Dorina 200 méteren nyert aranyérmet pazar teljesítménnyel. Dávid 1:56.54 perccel ért célba, míg Dorina 25.00 másodperces idejével új egyéni csúcsot ért el a fedettpályás OB-n.

A nap záró számai ismét a TSC Geotech sikereiről szóltak! A női távolugrásban Rózsahegyi Bori 614 centiméterrel győzött klubtársa, Molnár Viktória előtt, aki 604 centiméterre ugrott, így Versenyzőink kettős győzelmet arattak!

Középtávfutóink is dupláztak: a férfi 3000 méteres versenyben Szabó Benjámin ezüst-, Árvai Róbert bronzérmet szerzett.

A napot a lányok 4x200-as váltója és - a változatosság kedvéért - egy TSC Geotech aranyérem zárta, mégpedig új U18 magyar csúccsal.

A Rózsahegyi Bori, Molnár Viktória, Merényi Fanni, Pfiszterer Dorina összeállítású négyesünk 1:42.03 perccel, új U18 magyar csúccsal nyerte meg a versenyt, amihez Gratulálunk!

A TSC Geotech Versenyzői összesen tíz érmet szereztek a két nap alatt, öt arany-, három ezüst- és két bronzérmet hoztak haza.

Reichnach Ferenc, atlétáink Vezetőedzője igazán elégedett lehetett, hiszen a tíz érem az "álom" kategóriát" jelentette, a realitás a nyolc medál megszerzése volt.

"Nagyon jól mentek Versenyzőink Nyíregyházán, hiszen Rózsahegyi Bori három aranyéremmel térhet haza, de mellette Pfiszterer Dorina két arany- és egy ezüstérmet szerzett.

Szép Győzelem volt Beke Dávidé, és a 4x200-as női váltó tagjai, Rózsahegyi Bori és Pfiszterer Dorina mellett Molnár Viktória és Merényi Fanni is szép teljesítménnyel hozták az új országos csúcsot.

Molnár Viktória szépen tartja 600 centiméter körüli távolugró eredményét, ami szintén örömteli.

Szabó Benjámin kissé csalódott volt, hiszen nyerni szeretett volna 3000 méteren. Vezetett is, de Beni nem jó taktikát választott, így ezen a távon alig fél

másodperc hátránnyal(!) második lett.

Ugyanitt szép eredménynek számít a sérüléséből felépülő Árvai Robi bronzérme" - értékelt Reichnach Ferenc.

U18 4x200 Női váltó

1. TSC Geotech (Rózsahegyi Bori, Molnár Viktória, Merényi Fanni, Pfiszterer Dorina) 1:42:03 U18 NR!

16. Ádám Attila 11.09

A Versenyzőket Babicz Pál, Gál Zoltán, Henyecz László, Kovács Eszter és Reichnach Ferenc készítette fel.

Gratulálunk Versenyzőinknek és Edzőiknek!